alkaen98 €
Näytä hinnat 9 sivustolta
Katso hinnat
Hotel Metropoli
Hotel Metropoli
Hotel Metropoli
Hotel Metropoli
Hotel Metropoli

Hyvä tietää

  • Kaupunkinäkymät majoituksesta

    Herää kuvankauniisiin kaupunkinäkymiin suoraan huoneestasi, mikä tarjoaa dynaamisen taustan Milanon-matkallesi.

  • Äskettäin remontoidut, siistit huoneet

    Rentoudu raikkaissa, moderneissa ja moitteettoman puhtaissa huoneissa, jotka on äskettäin päivitetty vieraiden mukavuutta ja tyytyväisyyttä varten.

  • Huoneen harkitut mukavuudet

    Löydä kattava hygieniapakkaus, joka sisältää hammasharjat, hammastahnan ja tossut, parantaen henkilökohtaista mukavuuttasi.

  • Monikielinen vastaanottohenkilökunta

    Kommunikoi helposti, sillä vastaanoton henkilökunta puhuu sujuvasti englantia, espanjaa, italiaa ja venäjää, mikä takaa sujuvan asioinnin.

  • Erinomainen sijainti päärautatieaseman lähellä

    Nauti vaivattomasta pääsystä Milano Centrale -asemalle, metroon ja lentokenttäkuljetuksiin, mikä tekee matkustamisesta ja kaupunkiin tutustumisesta helppoa.

  • Netflix saatavilla huoneissa

    Rentoudu viihdevaihtoehtojen, kuten Netflixin, parissa suoraan huoneessasi ja nauti henkilökohtaisesta katselukokemuksesta.

Tämä yhteenveto on tehty tekoälyn avulla, eikä se välttämättä ole aina täysin tarkka.

Vertaa samankaltaisiin majoituksiin

Valittu majoitus

alkaen98 €
Näytä hinnat 9 sivustolta
Katso hinnat

Vastaavia majoituksia

  • alkaen123 €
    Näytä hinnat 16 sivustolta
    Katso hinnat
  • alkaen75 €
    Näytä hinnat 17 sivustolta
    Katso hinnat
  • alkaen53 €
    Näytä hinnat 12 sivustolta
    Katso hinnat
  • alkaen152 €
    Näytä hinnat 16 sivustolta
    Katso hinnat
  • alkaen147 €
    Näytä hinnat 9 sivustolta
    Katso hinnat
  • alkaen109 €
    Näytä hinnat 11 sivustolta
    Katso hinnat
  • alkaen96 €
    Näytä hinnat 10 sivustolta
    Katso hinnat
  • alkaen103 €
    Näytä hinnat 11 sivustolta
    Katso hinnat
  • alkaen130 €
    Näytä hinnat 15 sivustolta
    Katso hinnat
  • alkaen117 €
    Näytä hinnat 13 sivustolta
    Katso hinnat
  • alkaen133 €
    Näytä hinnat 14 sivustolta
    Katso hinnat
  • alkaen108 €
    Näytä hinnat 13 sivustolta
    Katso hinnat

Hintatrendi

Perustuu alhaisimpiin hintoihin trivagossa viimeisten 30 päivän aikana
0 €
0 €
0 €

Arvostelut

8,2
Erittäin hyvä
perustuu 3 851 arvioon suosituilla 
sivustoilla

Arvostelujen yhteenveto

Tekoälyn tekemä yhteenveto 500+ arvostelusta · Päivitetty viimeksi: 29 May 2026

Tämä hotelli on monipuolinen kaupunkikeskus, joka sopii erinomaisesti turisteille ja budjettimatkailijoille, jotka etsivät mukavuutta ja rauhallista pakopaikkaa vilkkaasta kaupungista. Sen erinomainen sijainti suoraan Milano Centrale -asemaa vastapäätä tarjoaa vertaansa vailla olevan pääsyn junayhteyksiin, lentokenttäkuljetuksiin ja metroon, mikä tekee kaupunkiin tutustumisesta vaivatonta. Hotelli tarjoaa luotettavan suojatun Wi-Fi-yhteyden ja mukavat, modernit huoneet, jotka takaavat miellyttävän oleskelun. Asiakkaat kehuvat jatkuvasti hotellin henkilökuntaa poikkeuksellisesta kohteliaisuudesta ja avuliaisuudesta, ja vaikka aamiainen saa vaihtelevia arvioita, se tarjoaa kätevän alun päivälle vaihtoehdoilla, kuten juustolla, salamilla ja leivonnaisilla. Hiljaisempaa kokemusta kaipaavien asiakkaiden tulisi pyytää huonetta puutarhan puolelta.

Saanut keskimääräistä paremmat arvosanat kohteessa Milano

Asiakasarvostelut

Loistava61%
Erittäin hyvä22%
Hyvä8%
Kohtalainen2%
Huono7%

Huippumukavuudet

  • Wi-Fi aulassa
  • Wi-Fi huoneessa
  • Pysäköinti
  • Ilmastointi
  • Baari

Kaikki mukavuudet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

  1. Kahvila
  2. Nopea sisään-/uloskirjautuminen
  3. Hissi
  4. Pysäköinti
  5. Baari
  6. Tallelokero hotellissa
  7. Savuttomia huoneita
  8. Ympärivuorokautinen vastaanotto
  9. Välipalabaari
  10. Huonepalvelu
  11. Faksi/modeemiyhteys
  12. Ilmainen Wi-FI yleisissä tiloissa

Esteettömyys

  1. Esteettömyys
  2. Esteetön pysäköintialue

Huoneen palvelut/mukavuudet

  1. Suihku
  2. Silitysvälineet
  3. Hiustenkuivaaja
  4. Lämmitys
  5. Vedenkeitin
  6. Ilmastointi
  7. Minibaari
  8. Radio
  9. Kirjoituspöytä
  10. Puhelin
  11. Tallelokero huoneessa
  12. Kaapelitelevisio

Sijainti

Via Giovanni Battista Sammartini, 15, 20125, Milano, Italia

Etäisyys majoituspaikasta Hotel Metropoli

Milano Centrale:0.2 km

Vertical Forest:1.1 km

Teatro alla Scala:2.5 km

Sforza Castle:2.7 km

Galleria Vittorio Emanuele Secondo:2.7 km

Milano:2.8 km

Milan Cathedral:2.8 km

Museum Of The Cenacolo Of Leonardo Da Vinci:3.5 km

Santa Maria Delle Grazie:3.5 km

North American FIAT F–86 K:3.9 km

Fiat G91R:3.9 km

Linate Airport:6.8 km

Tutustu lähistön nähtävyyksiin

Majoituspaikan tiedot

Via Giovanni Battista Sammartini, 15, 20125, Milano, Italia

Usein kysytyt kysymykset koskien majoituspaikkaa Hotel Metropoli

  • Onko majoituspaikassa Hotel Metropoli uima-allas?

    Ei, Hotel Metropoli ei tarjoa uima-altaita.

  • Ovatko lemmikkieläimet sallittuja majoituspaikassa Hotel Metropoli?

    Ei, Hotel Metropoli ei salli lemmikkieläimiä.

  • Onko majoituspaikassa Hotel Metropoli pysäköintiä saatavilla?

    Kyllä, Hotel Metropoli tarjoaa Pysäköinti, Esteetön pysäköintialue asiakkaille.

  • Missä Hotel Metropoli sijaitsee?

    Hotel Metropoli sijaitsee osoitteessa Via Giovanni Battista Sammartini, 15, 20125, Milano, Italia.

  • Mitkä suositut nähtävyydet ovat lähellä majoituspaikkaa Hotel Metropoli?

Varaussivustoilta saamamme hinnat ja saatavuus muuttuvat jatkuvasti. Tämä tarkoittaa sitä, että et välttämättä aina löydä varaussivustolta täsmälleen samaa tarjousta kuin trivagosta.

Yksi suosituimmista (Hotels, Milano)

  • 4 Tähtiluokitus
    Hotelli
    21 House of Stories Navigli
    9,0Loistava (4 515 arviota)
    Milano, 1.8 km kohteesta Keskusta
    alkaen157 €
    Näytä hinnat 12 sivustolta
    Katso hinnat
  • 4 Tähtiluokitus
    Hotelli
    Golf Hotel Milano
    8,1Erittäin hyvä (2 307 arviota)
    0.2 km kohteesta Milan Cathedral
    alkaen125 €
    Näytä hinnat 10 sivustolta
    Katso hinnat
  • 1 Tähtiluokitus
    Hotelli
    aparto Milan Giovenale
    8,5Loistava (3 301 arviota)
    Milano, 1.6 km kohteesta Keskusta
    Valitse päivät nähdäksesi tarkat hinnat
    Katso hinnat
  • 4 Tähtiluokitus
    Hotelli
    Sheraton Milan San Siro
    8,7Loistava (5 925 arviota)
    Milano, 7.1 km kohteesta Keskusta
    alkaen188 €
    Näytä hinnat 13 sivustolta
    Katso hinnat
  • 4 Tähtiluokitus
    Hotelli
    Hotel Bristol
    8,0Erittäin hyvä (4 381 arviota)
    0.3 km kohteesta Milanon keskusta
    alkaen123 €
    Näytä hinnat 16 sivustolta
    Katso hinnat
  • 3 Tähtiluokitus
    Hotelli
    B&B HOTEL Milano San Siro
    8,5Loistava (12 891 arviota)
    2.5 km kohteesta FieraMilano
    alkaen97 €
    Näytä hinnat 17 sivustolta
    Katso hinnat
  • 4 Tähtiluokitus
    Hotelli
    Quark Hotel Milano
    8,5Loistava (8 480 arviota)
    Milano, 3.3 km kohteesta Keskusta
    alkaen115 €
    Näytä hinnat 9 sivustolta
    Katso hinnat
  • 3 Tähtiluokitus
    Hotelli
    Hotel Vecchia Milano
    6,3(3 485 arviota)
    0.6 km kohteesta Milan Cathedral
    alkaen113 €
    Näytä hinnat 12 sivustolta
    Katso hinnat
  • 4 Tähtiluokitus
    Hotelli
    Hotel Morfeo Milano
    8,9Loistava (3 084 arviota)
    1.4 km kohteesta FieraMilano
    alkaen113 €
    Näytä hinnat 13 sivustolta
    Katso hinnat

Kohteet lähellä hotellia Hotel Metropoli