alkaen113 €
Näytä hinnat 12 sivustolta
Regal Hongkong Hotel
Regal Hongkong Hotel
Regal Hongkong Hotel
Regal Hongkong Hotel
Regal Hongkong Hotel

Hyvä tietää

  • Kattouima-allas satamanäköalalla

    Koe virkistävä pakopaikka upealla kattouima-altaalla ja aurinkoterassilla, josta avautuvat panoraamanäkymät Victoria Harbourille ja kaupunkiin.

  • Paikan päällä Michelin-tason ruokailua

    Löydä maailmanluokan makuja poistumatta hotellista. Alakerran Din Tai Fung on kuuluisa xiao long bao -nyyteistään.

  • Klassinen eurooppalaistyylinen sisustus

    Uppoudu suureen, palatsimaiseen tunnelmaan, jossa on hohtava tornin ulkoasu, kristallikruunuja ja öljymaalauksilla koristeltuja käytäviä.

  • Saumaton liikenneyhteys

    Koe helppo pääsy kaupunkiin, sillä Causeway Bayn MTR-asema on vain 350 metrin päässä ja perinteinen raitiovaunupysäkki sijaitsee aivan sisäänkäynnin edessä.

  • Aitoa kantonilaista fine diningia

    Nauti palkitusta kiinalaisesta keittiöstä Regal Palacessa, joka on tunnettu perinteisestä dim sumista ja elegantista juhlatunnelmasta.

  • Tilavat perheystävälliset huoneet

    Rentoudu majoitustiloissa, jotka ovat huomattavasti paikallista keskiarvoa suurempia, mukaan lukien ainutlaatuiset kolmen hengen vuoderatkaisut, jotka sopivat perheille tai ryhmille.

  • Executive Club -kerroksen edut

    Nosta majoituksesi tasoa pääsyllä yksityiseen loungeen 31.–34. kerroksissa, jossa on tarjolla virvokkeita koko päivän, iltacocktaileja ja aamiainen.

  • Huippumoderni kuntokeskus

    Pidä yllä kuntoilurutiiniasi hyvin varustellussa kuntosalissa, jossa on modernit kardio- ja painoharjoittelulaitteet täydelliseen treeniin.

Tämä yhteenveto on tehty tekoälyn avulla, eikä se välttämättä ole aina täysin tarkka.

Vertaa samankaltaisiin majoituksiin

Valittu majoitus

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Uima-allas
  • Pysäköinti
alkaen113 €
Näytä hinnat 12 sivustolta

Vastaavia majoituksia

    • Ilmainen Wi-Fi
    • Uima-allas
    • Kylpylä
    alkaen113 €
    Näytä hinnat 13 sivustolta
    • Ilmainen Wi-Fi
    • Uima-allas
    • Kylpylä
    alkaen134 €
    Näytä hinnat 13 sivustolta
    • Ilmainen Wi-Fi
    • Pysäköinti
    • Ilmastointi
    alkaen130 €
    Näytä hinnat 12 sivustolta
    • Ilmainen Wi-Fi
    • Uima-allas
    • Ilmastointi
    alkaen159 €
    Näytä hinnat 12 sivustolta
    • Ilmainen Wi-Fi
    • Uima-allas
    • Kylpylä
    alkaen145 €
    Näytä hinnat 14 sivustolta
    • Ilmainen Wi-Fi
    • Ilmastointi
    • Ravintola
    alkaen225 €
    Näytä hinnat 13 sivustolta
    • Ilmainen Wi-Fi
    • Ilmastointi
    • Ravintola
    alkaen85 €
    Näytä hinnat 14 sivustolta
    • Ilmainen Wi-Fi
    • Kylpylä
    • Pysäköinti
    alkaen175 €
    Näytä hinnat 5 sivustolta
    • Ilmainen Wi-Fi
    • Lemmikit sallittu
    • Ilmastointi
    Valitse päivät nähdäksesi tarkat hinnat
    • Ilmainen Wi-Fi
    • Ilmastointi
    alkaen59 €
    Näytä hinnat 13 sivustolta
    • Valitse päivät nähdäksesi tarkat hinnat
      • Ilmainen Wi-Fi
      • Ilmastointi
      Valitse päivät nähdäksesi tarkat hinnat

    Hintatrendi

    Perustuu alhaisimpiin hintoihin trivagossa viimeisten 30 päivän aikana
    253 €
    125 €
    0 €

    Вс, 13.09.26

    111 €

    Пн, 14.09.26

    120 €

    Вт, 15.09.26

    197 €

    Ср, 16.09.26

    196 €

    Чт, 17.09.26

    245 €

    Пт, 18.09.26

    253 €

    Сб, 19.09.26

    224 €

    Вс, 20.09.26

    134 €

    Пн, 21.09.26

    119 €

    Вт, 22.09.26

    119 €

    Ср, 23.09.26

    Ei tietoa

    Чт, 24.09.26

    Ei tietoa

    Пт, 25.09.26

    Ei tietoa

    Сб, 26.09.26

    Ei tietoa

    Вс, 27.09.26

    92 €

    Пн, 28.09.26

    Ei tietoa

    Вт, 29.09.26

    112 €

    Ср, 30.09.26

    125 €

    Чт, 01.10.26

    144 €

    Пт, 02.10.26

    Ei tietoa

    Сб, 03.10.26

    Ei tietoa

    Вс, 04.10.26

    Ei tietoa

    Пн, 05.10.26

    Ei tietoa

    Вт, 06.10.26

    Ei tietoa

    Ср, 07.10.26

    Ei tietoa

    Чт, 08.10.26

    Ei tietoa

    Пт, 09.10.26

    Ei tietoa

    Сб, 10.10.26

    125 €

    Вс, 11.10.26

    131 €

    Пн, 12.10.26

    Ei tietoa

    Вт, 13.10.26

    168 €

    Ср, 14.10.26

    139 €

    Чт, 15.10.26

    135 €

    Пт, 16.10.26

    133 €

    Сб, 17.10.26

    133 €

    Вс, 18.10.26

    Ei tietoa

    Пн, 19.10.26

    136 €

    Вт, 20.10.26

    Ei tietoa

    Ср, 21.10.26

    Ei tietoa

    Чт, 22.10.26

    Ei tietoa

    Пт, 23.10.26

    Ei tietoa

    Сб, 24.10.26

    122 €

    Вс, 25.10.26

    Ei tietoa

    Пн, 26.10.26

    189 €

    Вт, 27.10.26

    Ei tietoa

    Ср, 28.10.26

    Ei tietoa

    Чт, 29.10.26

    Ei tietoa

    Пт, 30.10.26

    129 €

    Сб, 31.10.26

    122 €

    Вс, 01.11.26

    107 €

    Пн, 02.11.26

    Ei tietoa

    Вт, 03.11.26

    Ei tietoa

    Ср, 04.11.26

    Ei tietoa

    Чт, 05.11.26

    Ei tietoa

    Пт, 06.11.26

    139 €

    Сб, 07.11.26

    Ei tietoa

    Вс, 08.11.26

    Ei tietoa

    Пн, 09.11.26

    Ei tietoa

    Arvostelut

    7,9
    Hyvä
    perustuu 24 666 arvioon suosituilla 
    sivustoilla

    Arvostelujen yhteenveto

    Tekoälyn tekemä yhteenveto 1 000+ arvostelusta

    Tämä hotelli on monipuolinen kaupunkikeskus, joka sopii erinomaisesti turisteille, liikematkailijoille ja perheille, jotka etsivät vilkasta oleskelua Hongkongissa. Sen erinomainen ja strateginen sijainti Causeway Bayssa tarjoaa välittömän pääsyn tärkeimpiin nähtävyyksiin, kuten Victoria Parkiin ja Times Squarelle, ja sieltä on saumattomat julkisen liikenteen yhteydet. Hotellissa on rentouttava kattouima-allas, joka tarjoaa kaupunkikeitaan keskellä kaupungin vilinää. Asiakkaat kehuvat jatkuvasti avuliasta ja kohteliasta henkilökuntaa sekä kattavaa buffetaamiaista, joka sisältää sekä länsimaisia että aasialaisia vaihtoehtoja. Korkeatasoisen ruokailukokemuksen takaamiseksi kannattaa ehdottomasti vierailla hotellin ylimmässä kerroksessa sijaitsevassa arvostetussa Alto 88 Italian -ravintolassa.

    Saanut keskimääräistä paremmat arvosanat kohteessa Hong Kong

    Asiakasarvostelut

    Loistava34%
    Erittäin hyvä20%
    Hyvä18%
    Kohtalainen9%
    Huono19%

    Huippumukavuudet

    • Wi-Fi aulassa
    • Wi-Fi huoneessa
    • Uima-allas
    • Pysäköinti
    • Ilmastointi
    • Ravintola
    • Kuntosali

    Kaikki mukavuudet

    Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

    1. Businesskeskus
    2. Kahvila
    3. Sisääntuloaula
    4. Nopea sisään-/uloskirjautuminen
    5. Kuntosali
    6. Pysäköinti
    7. Portieeri
    8. Ulkouima-allas
    9. Tallelokero hotellissa
    10. Kokoustilat
    11. Savuttomia huoneita
    12. Tietokone internetillä

    Hyvinvointi

    1. Höyrysauna
    2. Hieronta

    Lapsille

    1. Lastenhoito

    Huoneen palvelut/mukavuudet

    1. Kylpyamme
    2. Suihku
    3. Silitysvälineet
    4. Televisio
    5. Hiustenkuivaaja
    6. Vedenkeitin
    7. Ilmastointi
    8. Minibaari
    9. Radio
    10. Satelliitti-TV
    11. Kirjoituspöytä
    12. Pieni oleskelutila

    Liikuntamahdollisuudet

    1. Urheilumahdollisuus

    Hotellin teema/tyyppi

    1. Kongressihotelli
    2. Ympäristöystävällinen hotelli

    Esteettömyys

    1. Esteettömät kulkuväylät
    2. Esteetön huone

    Sijainti

    Hong Kong, Hong Kong, 88 Yee Wo St

    Etäisyys majoituspaikasta Regal Hongkong Hotel

    Causeway Bay:0.2 km

    Happy Valley Racecourse:0.9 km

    Avenue Of Stars:2 km

    Symphony Of Lights:2.3 km

    Hong Kong Coliseum:2.5 km

    :2.6 km

    Hsbc Main Building:2.8 km

    Peak Tram:2.9 km

    Lan Kwai Fong:3.2 km

    M+:3.7 km

    Pillar Of Shame:5.2 km

    Hong Kong International Airport:28.2 km

    Tutustu lähistön nähtävyyksiin

    Majoituspaikan tiedot

    Hong Kong, Hong Kong, 88 Yee Wo St

    Usein kysytyt kysymykset koskien majoituspaikkaa Regal Hongkong Hotel

    • Onko majoituspaikassa Regal Hongkong Hotel uima-allas?

      Kyllä, Regal Hongkong Hotel tarjoaa 2 uima-altaita.

    • Ovatko lemmikkieläimet sallittuja majoituspaikassa Regal Hongkong Hotel?

      Ei, Regal Hongkong Hotel ei salli lemmikkieläimiä.

    • Onko majoituspaikassa Regal Hongkong Hotel pysäköintiä saatavilla?

      Kyllä, Regal Hongkong Hotel tarjoaa Pysäköinti asiakkaille.

    • Mihin aikaan majoituspaikassa Regal Hongkong Hotel on sisään- ja uloskirjautuminen?

      Sisäänkirjautuminen majoituspaikkaan Regal Hongkong Hotel on saatavilla klo lähtien. Uloskirjautuminen tapahtuu klo mennessä.

    • Missä Regal Hongkong Hotel sijaitsee?

      Regal Hongkong Hotel sijaitsee osoitteessa 88 Yee Wo St, , Hong Kong, Hong Kong.

    Varaussivustoilta saamamme hinnat ja saatavuus muuttuvat jatkuvasti. Tämä tarkoittaa sitä, että et välttämättä aina löydä varaussivustolta täsmälleen samaa tarjousta kuin trivagosta.

    Yksi suosituimmista (Hotels, Hong Kong)

    • Metropark Hotel Mongkok
      alkaen86 €
      Näytä hinnat 13 sivustolta
    • Ramada Hong Kong Harbour View
      alkaen83 €
      Näytä hinnat 12 sivustolta
    • Harbour Grand Hong Kong
      alkaen134 €
      Näytä hinnat 13 sivustolta
    • Rambler Garden Hotel
      alkaen39 €
      Näytä hinnat 13 sivustolta
    • Hotel Alexandra
      alkaen95 €
      Näytä hinnat 13 sivustolta
    • Hotel COZi Harbour View
      alkaen56 €
      Näytä hinnat 9 sivustolta
    • Hong Kong Disneyland Hotel
      alkaen325 €
      Näytä hinnat 10 sivustolta
    • Metropark Hotel Kowloon
      alkaen68 €
      Näytä hinnat 13 sivustolta
    • Y Loft
      alkaen45 €
      Näytä hinnat 10 sivustolta

    Kohteet lähellä hotellia Regal Hongkong Hotel