


1 / 26
Koe rauhallinen ja aito Yunishigawa Onsen -alue, syrjäinen vuoristoalue Nikossa, joka tunnetaan luonnonkauneudestaan ja rikkaasta Heike-historiastaan.
Kävele lähellä sijaitsevaan Heike no Satoon, ulkoilmamuseoon, joka esittelee Heike-klaanin elämää ja kulttuuria. Se on vain lyhyen kävelymatkan päässä ryokanista.
Rentoudu avokattoisessa aulassa, jossa on suuri irori-tulisija ja laajat ikkunat, jotka tarjoavat rauhoittavat näkymät ympäröiville vuorille ja Yunishi-joelle.
Nauti ainutlaatuisesta ruokailuseikkailusta ylittämällä viiniköynnöksistä kudottu riippusilta erilliseen ruokasaliin, jossa herkuttelet perinteisellä japanilaisella BBQ-ruoalla, joka on valmistettu irori-tulisijalla.
Hemmottele itseäsi paikallisilla erikoisuuksilla ja luovalla kaiseki-keittiöllä, joka sisältää vastagrillattuja mereneläviä vuorilta ja joista, sekä ainutlaatuisia ruokia, kuten Isshoberaa.
Uppoudu perinteiseen japanilaiseen majataloon, joka on perustettu vuonna 1666. Se tarjoaa ainutlaatuisen katsauksen Heike-klaanin muinaiseen elämäntapaan rekisteröidyssä historiallisessa rakennuksessa.
Tämä hotelli on rauhallinen historiallinen pakopaikka, joka sopii ihanteellisesti pariskunnille ja luksusmatkailijoille, jotka etsivät aitoa japanilaista ryokan-kokemusta. Hotelli sijaitsee eristäytyneessä, vuoristoisessa ympäristössä Yunishigawa-joen varrella, ja sieltä avautuu kuvaukselliset näkymät sekä rauhallinen ilmapiiri. Hotellin kohokohta ovat poikkeukselliset onsen-kylvyt, joihin kuuluu julkisia ulkoilma-altaita joen yllä ja yksityisiä huonekohtaisia kylpyjä. Asiakkaat kehuvat jatkuvasti lämmintä, ammattitaitoista ja vieraanvaraista henkilökuntaa, ja kulinaarinen kokemus sisältää herkullisia perinteisiä Kaiseki-illallisia ainutlaatuisella hiiligrillillä. Todella syvällisen kokemuksen saamiseksi harkitse huoneen varaamista omalla onsenilla, jotta saat vertaansa vailla olevan elämyksen.
Etäisyys majoituspaikasta Honke Bankyu
Yunishigawa-Onsen:9.4 km
Rinnō-Ji Treasure House (Homotsuden):23.1 km
Shinkyo Bridge:23.3 km
Tamozawa Imperial Villa:23.3 km
Futarayamanoookami:23.7 km
Nikko:28.6 km
Narita International Airport:150.7 km
Ei, Honke Bankyu ei tarjoa uima-altaita.
Ei, Honke Bankyu ei salli lemmikkieläimiä.
Kyllä, Honke Bankyu tarjoaa Pysäköinti asiakkaille.
Sisäänkirjautuminen majoituspaikkaan Honke Bankyu on saatavilla klo lähtien. Uloskirjautuminen tapahtuu klo mennessä.
Honke Bankyu sijaitsee osoitteessa 749 Yunishigawa, Nikko, 321-2601, Nikko, Japani.
Varaussivustoilta saamamme hinnat ja saatavuus muuttuvat jatkuvasti. Tämä tarkoittaa sitä, että et välttämättä aina löydä varaussivustolta täsmälleen samaa tarjousta kuin trivagosta.