Valitse päivät nähdäksesi tarkat hinnat
Valitse päivät nähdäksesi tarkat hinnat
  • Vastaanotto
  • Makuuhuone

1 / 60

Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen

  • Luonnollinen kuuma lähde Hakuko no Yu

    Uppoudu paikan päällä olevan kylpylän terapeuttisiin vesiin, joissa on aitoa geotermistä vettä historialliselta Yuda Onsenin alueelta.

  • Tutustu Yuda Onsenin alueeseen

    Löydä paikallinen viehätys helposti, sillä pääset heti lähellä oleviin julkisiin jalkakylpyihin, Chuya Nakahara -museoon ja eloisiin paikallisiin izakaya-ravintoloihin.

  • Älykäs avaimeton sisäänpääsyjärjestelmä

    Koe saumaton saapuminen ja lähtö digitaalisen koodijärjestelmän avulla, joka poistaa fyysisten avainten tai muodollisen uloskirjautumisen tarpeen.

  • Vastaleivottu luomuaamiainen

    Nauti ravitsevasta buffetaamiaisesta, joka sisältää talon omia leipiä, luomuvihanneksia ja paikallisia Yamaguchin erikoisuuksia, kuten raakaa kananmunaa riisin kera.

  • Terveellinen ionisoitu vesi

    Hyödynnä hotellin erikoissuodatusjärjestelmää, joka tarjoaa terveellistä ionisoitua vettä jokaisesta hanasta ja suihkusta kiinteistössä.

  • Ilmainen iltacocktailbaari

    Nauti erilaisista ilmaisista väkevistä alkoholijuomista, viineistä ja virvoitusjuomista itsepalvelubaarissa, joka on avoinna päivittäin klo 18.00–21.00 loungessa.

  • Toimivat ja työhön sopivat huoneet

    Hyödynnä hyvin suunniteltuja työpöytiä ja useita pistorasioita. Lisäpöytävalaisimia on saatavilla tukemaan tuottavia työmatkoja.

  • Naisten kerroksen huoneet

    Koe parempi yksityisyys huoneissa, joissa on ensiluokkaiset ReFa-suihkupäät ja hiustenkuivaajat, ja suora turvallinen pääsy kuumien lähteiden tiloihin.

3 tähden Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen sijaitsee Yuda Onsenin sydämessä, josta on kävelymatka Chuya Nakahara Memorial Museum -museoon ja Inoue-puistoon. Hotellissa on luonnonlähteellä toimiva kylpylä, luonnonmukainen ja paikallinen aamiaisbuffet sekä huoneisiin tilattavia hierontapalveluita. Asiakkaat voivat myös hyödyntää avaimetonta sisäänpääsyä ja emäksistä ionisoitua vettä kaikissa hanoissa. Hotellin arvosana on 8,2 perustuen yli 1 000 arvosteluun, ja vieraat ovat nostaneet erityisesti aamiaisen, palvelun ja sijainnin positiivisina asioina esiin.

Tämä yhteenveto on tehty tekoälyn avulla, eikä se välttämättä ole aina täysin tarkka.

Arvostelut

8,2
Erittäin hyvä
perustuu 1 549 arvioon suosituilla 
sivustoilla
sivustoilla

Arvostelujen yhteenveto

Tekoälyn tekemä yhteenveto 600+ arvostelusta

Tämä hotelli on monipuolinen kaupunkikeskus, joka sopii yhtä lailla turisteille ja pariskunnille tarjoten eloisan ja mukavan majoituksen. Sen keskeinen sijainti Yuda Onsenissa tarjoaa suoran pääsyn Yuda Onsenin rautatieasemalle ja kulttuurikohteisiin, kuten Nakahara Chuya Memorial Museumiin. Hotellin luonnollinen kuuma lähdeallas tarjoaa rauhoittavan pakopaikan rentoutumiseen. Asiakkaat kehuvat jatkuvasti henkilökunnan poikkeuksellista ystävällisyyttä ja huomaavaisuutta sekä monipuolista ja laadukasta ilmaista aamiaisbuffetia, joka sisältää paikallisia Yamaguchin raaka-aineita ja tuoretta leipää. Henkilökohtaisen kosketuksen takaamiseksi vieraat voivat valita kahdeksasta tyynytyypistä ja viidestä haluamastaan mukavuudesta parantaakseen viihtyvyyttään.

Saanut keskimääräistä paremmat arvosanat kohteessa Yamaguchi

Asiakasarvostelut

Loistava51%
Erittäin hyvä35%
Hyvä9%
Kohtalainen2%
Huono3%

Huippumukavuudet

  • Ilmastointi

Kaikki mukavuudet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

  1. Hissi
  2. Savuttomia huoneita
  3. Pesulapalvelu
  4. Faksi/modeemiyhteys

Huoneen palvelut/mukavuudet

  1. Kylpyamme
  2. Suihku
  3. Avattavat ikkunat
  4. Hiustenkuivaaja

Hyvinvointi

  1. Kuuma lähde

Sijainti

Kohokohta
Tutustu Yuda Onsenin alueeseen
Löydä paikallinen viehätys helposti, sillä pääset heti lähellä oleviin julkisiin jalkakylpyihin, Chuya Nakahara -museoon ja eloisiin paikallisiin izakaya-ravintoloihin.

Etäisyys majoituspaikasta Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen

Yudaonsen:0.6 km

Yamaguchi Center For Arts And Media [Ycam]:1.1 km

Yamaguchi:2.5 km

Rurikōji Museum:3.1 km

Incheon International Airport:583.1 km

Majoituspaikan tiedot

753-0056, Japani, Yamaguchi, 4 Chome-1-5 Yudaonsen, Yamaguchi

Usein kysytyt kysymykset koskien majoituspaikkaa Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen

  • Onko majoituspaikassa Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen uima-allas?

    Ei, Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen ei tarjoa uima-altaita.

  • Ovatko lemmikkieläimet sallittuja majoituspaikassa Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen?

    Ei, Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen ei salli lemmikkieläimiä.

  • Onko majoituspaikassa Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen pysäköintiä saatavilla?

    Ei, Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen ei tarjoa pysäköintiä.

  • Mihin aikaan majoituspaikassa Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen on sisään- ja uloskirjautuminen?

    Sisäänkirjautuminen majoituspaikkaan Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen on saatavilla klo lähtien. Uloskirjautuminen tapahtuu klo mennessä.

  • Missä Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen sijaitsee?

    Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen sijaitsee osoitteessa 4 Chome-1-5 Yudaonsen, Yamaguchi, 753-0056, Yamaguchi, Japani.

Varaussivustoilta saamamme hinnat ja saatavuus muuttuvat jatkuvasti. Tämä tarkoittaa sitä, että et välttämättä aina löydä varaussivustolta täsmälleen samaa tarjousta kuin trivagosta.

Yksi suosituimmista (Hotels, Yamaguchi)

  • Royal Inn Shinyamaguchi Ekimae
    Valitse päivät nähdäksesi tarkat hinnat
  • Hotel Alpha-One Yamaguchi Inter
    Valitse päivät nähdäksesi tarkat hinnat
  • Cent Core Yamaguchi
    Valitse päivät nähdäksesi tarkat hinnat
  • Yamaguchi Grand Hotel
    Valitse päivät nähdäksesi tarkat hinnat
  • Hotel Alpha-One Ogori
    Valitse päivät nähdäksesi tarkat hinnat
  • Business Hotel Ueno
    Valitse päivät nähdäksesi tarkat hinnat
  • Hotel Kamefuku
    Valitse päivät nähdäksesi tarkat hinnat
  • Hotel New Ogori
    Valitse päivät nähdäksesi tarkat hinnat

Suosittuja hotellikategorioita kohteessa Yamaguchi

Kohteet lähellä hotellia Super Hotel Yamaguchi Yuda Onsen