


1 / 75
Tutustu Caesar's Toweriin, yhteen maan kolmesta ehjästä normannilinnoituksesta. Se on nyt interaktiivinen museo, jonka katolta avautuvat panoraamanäkymät Eden Valleyyn.
Vaella 27 hehtaarin puistoalueella, jossa asuu villieläimiä, kuten oravia. Nauti myös yksityisistä kalastusoikeuksista Eden-joella.
Uppoudu elävään historiaan jatkuvasti asutussa 1100-luvun normannilinnassa. Se tarjoaa todella ainutlaatuisen ja historiallisen oleskelun.
Lähde seikkailulliselle etsintäretkelle linnan alueella ainutlaatuisella tarinapolulla, joka on suunniteltu perheille. Nuorille tutkimusmatkailijoille on luvassa palkinto.
Koe kuninkaallinen oleskelu yksilöllisesti sisustetuissa huoneissa, joissa on aikakauden kalusteita. Joissakin on 1500- tai 1600-luvun pylvässängyt ja keskiaikaiset seinävaatteet.
Löydä kolme kauniisti sisustettua mökkiä Inner Baileystä. Jokaisessa on aikakauden piirteitä, modernit laitteet ja puulämmitys mukavaa oleskelua varten.
Historiallinen linnaelämys aitoa tunnelmaa etsiville matkailijoille.
Tämä majoituspaikka tarjoaa ainutlaatuisen pakopaikan historian ystäville ja pariskunnille, jotka arvostavat tunnelmallista, vuosisatoja vanhaa ympäristöä. Upea linna ja sen yhteydessä oleva hyvin varusteltu pelihuone yhdistävät historiallisen kokemuksen ja rennon vapaa-ajanvieton. Vieraat kehuvat usein korkealaatuisia illallisia, jotka pääsevät oikeuksiinsa erityisesti kynttilänvalossa ja musiikin säestämänä. Vaikka kokemus on ikimuistoinen, kohteen omaleimainen, rustiikkinen luonne ja rajallinen henkilökunta tarkoittavat, että se sopii parhaiten omatoimisille matkailijoille, jotka arvostavat persoonallisuutta enemmän kuin moderneja, standardoituja hotellipalveluita.
Osa vieraista mainitsi: epätasainen palvelu, rajallinen aamiaisvalikoima, puutteet kunnossapidossa.
Etäisyys majoituspaikasta Appleby Castle
Appleby Castle:0.2 km
Appleby-in-Westmorland:0.6 km
Appleby:0.9 km
Brough Castle:12.1 km
Shap Abbey:14.4 km
Lowther Castle:16.5 km
The Countess Pillar:16.5 km
Clifton Hall:17 km
Brougham Castle:17.3 km
Brougham Hall:17.8 km
Penrith Castle:19.9 km
Teesside International Airport:69 km
Ei, Appleby Castle ei tarjoa uima-altaita.
Ei, Appleby Castle ei salli lemmikkieläimiä.
Kyllä, Appleby Castle tarjoaa Pysäköinti, Esteetön pysäköintialue asiakkaille.
Appleby Castle sijaitsee osoitteessa Boroughgate, CA166XH, Appleby-in-Westmorland, Iso-Britannia.
Lähellä majoituspaikkaa Appleby Castle sijaitsevat nähtävyydet ovat The World of Beatrix Potter Attraction, Ullswater, Hill Top, The Citadel, Roman Vindolanda and Roman Army Museum.
Varaussivustoilta saamamme hinnat ja saatavuus muuttuvat jatkuvasti. Tämä tarkoittaa sitä, että et välttämättä aina löydä varaussivustolta täsmälleen samaa tarjousta kuin trivagosta.